Юношите на Лудогорец до 19 година победиха с 4:2 в престижна контрола в Разград връстниците си от Университатя (Крайова), които са шампиони на Румъния за 2017 г. Двубоят се игра в три части по 35 минути, за да може наставниците да дадат шанс за изява на всичките си играчи.

През първата част момчетата на Радослав Комитов поведоха с 2:0, като попаденията отбелязаха Димитър Митков и Станислав Вълчев. През втората част нямаше голове, но през третата паднаха четири. "Орлите" доведоха резултата до 4:0, като точни бяха Георги Бабалиев и Илкер Будинов. В края на двубоя гостите от Румъния върнаха два гола за крайното 4:2.

"Стана стойностен и динамичен мач, с хубав футбол и здрави единоборства. Момчетата играха на ниво и съм доволен от всички. Предстои ни лагер, при който ще бъдем настанени в Боровец, а ще сме готвим на терените в Самоков и Говедарци", коментира Комитов след края на срещата.

Срещу Университатя (Крайова) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Василен Марков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Станислав Вълчев, Стефан Методиев, Димитър Митков (Георги Вълчев, Александър Ганчев, Велислав Минков, Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Мартин Русков, Петър Караангелов, Преслав Петков, Никола Ганчев, Антониян Харалампиев, Исмаил Исмаилов, Джафер Джафер, Илкер Будинов, Веселин Николаев, Диан Колев).