Лудогорец победи с 2:0 Монтана в първия кръг от първенството на Елитната юношеска група до 19 години. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Радослав Комитов доминираха през по-голямата част от мача. През първото полувреме Георги Стоянов удари две греди, а Кристиян Кънчев изпусна едно от така наречените сто процентови положения. С попадения от  добри ситуации се размина на два пъти и таранът Димитър Митков. Гостите от Монтана отговориха с една опасна контраатака.

"Орлите" откриха 10 минути след началото на втората част. Точен бе Илкер Будинов. Хюсеин Хюсеинов удвои в 76-ата минута. Преди второто попадение отново Хюсеинов и Георги Стоянов пропуснаха да отбележат от хубави ситуации.

"Това, че стартирахме с победа е добре. В играта ни обаче има много компоненти за изчистване, както в офанзивен, така и в дефанзивен план. Вярвам, че в хода на първенството постепенно ще отстраняваме слабостите и ще вдигаме нивото. Хубаво е, че създаваме положения, но е важно да сме по-концентрирани пред гола", коментира Радослав Комитов след успеха.

Съставът на Лудогорец U19:  Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Станислав Вълчев, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Петър Караангелов, Стефан Методиев, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Димитър Митков (Илкер Будинов, Василен Марков, Велислав Минков, Кирил Янакиев).