Британският пилот на Макларън Люис Хамилтън спечели трета победа за сезона, след като триумфира в Гран При на Белгия. Така той поведе в генералното класиране за сезона. Световният шампион във Формула 1 за 2008 г. поведе още от старта на състезанието, след като се възползва от грешка на тръгналия от полпозишън Марк Уебър.

Австралиецът бе пети в първата част на състезанието, но завърши втори, след като се възползва от катастрофа между Дженсън Бътън и Себастиан Фетел в 15-ата обиколка, както и грешка на Роберт Кубица с Рено при второто влизане в бокса. Полякът финишира на трета позиция.

Последните обиколки на състезанието се проведоха под проливен дъжд. На мокрия асфалт грешка доведе до отпадането на Фернандо Алонсо с Ферари. Испанецът участва в катастрофа в първата обиколка, когато заваля дъжд за първи път. Инцидентът доведе до отпадането на Рубенс Барикело. Това бе състезание № 300 в кариерата на бразилеца във Формула 1./БЛИЦ