Шампионът в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) ще бъде определен в седми мач, който ще се играе във Ванкувър. Това стана ясно, след като тази нощ Бостън Брюинс спечели шестия сблъсък за Купа "Стенли" с 5:2 над Кенъкс и изравни серията на 3-3 победи.

С основна вина за загубата на гостите е вратарят Роберто Луонго, който за три минути в първата част пусна три гола. Последва смяната му с Кори Шнайдер, който обаче нямаше късмета да запази суха мрежа и минута по-късно инкасира четвъртото попадение.

За Бостън се разписаха Брад Марчънд, Милан Лючич, Андрю Ференс, Майкъл Райдър и Дейвид Крейчи. За Ванкувър точни бяха Хенрик Седин и Максим Лапиер.

Носителят на Купа "Стенли" ще бъде определен в последния седми мач от серията, който ще се играе във Ванкувър през нощта на 15 срещу 16 юни. Сблъсъкът ще бъде предаван директно по Филм+ за абонатите на "Булсатком". /БЛИЦ