Маями Хийт победи Чикаго Булс у дома със 101:93 точки след продължение в четвъртия финален плейоф в Източната конференция на НБА. Така "горещите" поведоха с 3:1 победи в серията срещу "биковете" и са на крачка от големия финал.

Двубоят бе оспорван и интригуващ. Двата тима си поделиха по две части, като в последните секунди на срещата при равенство 85:85 всеки от съставите имаше по една атака, в която да реши изхода на мача в редовното време. В допълнителнтие 5 минути "горещите" взеха контрола върху играта и стигнаха до успеха.

Най-полезен за победителите бе Леброн Джеймс с 35 точки. Крис Бош добави 22 точки, а Дуейн Уейд вкара 14 точки. За Чикаго Дерик Роуз завърши с 23 точки, а по 20 отбелязаха Люл Денг и Карлос Буузър.

Петият мач от серията е в Чикаго, в нощта на четвъртък срещу петък от 3:30 часа българско време.