Маями Хийт постигна първа победа от новия сезон в НБА. “Горещите” надиграха Филаделфия 76 с 97:87. Това бе първи успех на триото Дуейн Уейд, ЛеБрон Джеймс и Крис Бош. За разлика от първия мач този път Уейд бе на познатото си ниво и отбеляза 30 точки. Джеймс добави 16, а Бош 15. Филаделфия направи серия от 15:3 и намали разликата в четвъртата част, но Маями удържа преднината и спечели. Новобранецът Еван Търнър бе най-резултатен за Сиксърс с 16 точки, докато Тадиъс Йънг завърши с 15.

В друг мач от тази нощ Бостън не успя да покаже добрата си игра от мача с Маями и загуби като гост на Кливланд с 87:95. Това пък бе първата победа за “кавалерите” след ерата ЛеБрон Джеймс. Домакините обърнаха развоя в своя полза в последната част и след като я спечелиха с 27:14 взеха и победата в мача. Джей Джей Хиксън завърши с 21 точки и 6 борби за победителите, а Ражон Рондо бе с 18 точки и 9 асистенции за Селтикс.