Италианската биатлонистка Ребека Паслер обжалва пред Спортния арбитражен съд (КАС) отстраняването си. Тя настоява за отмяна на временното й наказание за допинг, както и да й бъде позволено да участва на Олимпийските игри в Милано-Кортина.
В молбата си италианката твърди, че положителният тест за забранени вещества летрозол и метанол е в резултат от замърсяване.
Изслушване по ускорената процедура се очаква да се проведе на 10 февруари, добавят от КАС.