Митко Ценов финишира на шеста позиция на 3000 м стипълчейз на класния турнир IAAF World Challenge в Маракеш (Мар). Европейският вицешампион в кроса за младежи спря хронометъра на 8:29.28 мин, след като на старта на дисциплината застанаха 20 атлети.

Личният рекорд на Ценов в стипълчейза е 8:27.09 мин от миналата година. Големият дразнител за Митко е националният рекорд в дисциплината, който е 8:25.02 мин и се държи от 45 години от Михаил Желев.

Първото място в Мараакеш спечели Клемент Кембой (Кен) с време от 8:18.73 мин. Негови подгласници станаха Брахим Талеб (Мар) - 8:20.20 мин, и Харон Лагат (Кен) - 8:22.46 мин. Преди Ценов се наредиха още Джон Коеч (Бах) - 8:23.33 мин, и Тарик Акдаг (Тур) - 8:26.45 мин.