Монако изоставаше на два пъти в резултата и все пак победи Марсилия с 3:2 в дербито на Лазурния бряг във Франция при дебюта на Дженаро Гатузо като треньор на гостите.

Още в първата минута Пиер-Емерик Обамеянг изведе Илиман Ндиайе по прекрасен начин в наказателното поле, а ударът на втория попадна в долния ляв ъгъл на вратата на Филип Кьон.

Преднината на отбора на Гатузо се задържа само седем минути, след като Мане Аклиуш отбеляза. В 18-ата минута Ндиайе центрира към Самуел Жиго, който отправи удара си в долния десен ъгъл, за да направи резултата 1:2.

В 23-ата минута Монако отново изравни, този път чрез Фоларин Балогун. Две минути по-късно "червени-белите" можеха да направят пълен обрат. Аклиуш бе намерен в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Пау Лопес.

Седем минути след началото на втората част, Уисам Бен Йедер изведе Аклиуш, който отбеляза втория си гол в срещата.

Успехът изкачи "монегаските" на върха в Лига 1 с 14 точки. Марсилия пък е на 8-ото място с 9 пункта.

В следващия кръг в Лига 1 Монако ще гостува на Реймс, докато Олимпик Марсилия има мач от Лига Европа в четвъртък срещу Брайтън преди да приеме Льо Авър.