Халфът на Англия Джуд Белингам сложи ръка върху устата си, но действието му беше пропуснато от главния съдия при равенството с Гана 0:0.
22-годишният футболист на Реал Мадрид не успя да скрие емоциите си след първата издънка на Мондиала за ,,трите лъва“, като към края на първата част той дори навлезе в съприкосновение с резервите на Гана и селекционера Карлош Кейрош.
На някои снимки от мача в Бостън се вижда как Белингам слага ръка на устата си при разговор с капитана на съперника Джордан Аю.
Новото правило във футбола казва, че състезателите нямат право по никакъв начин да покриват устата си, докато говорят с противников играч.
По-рано на Мондиала вече видяхме подобен случай, когато на мача Турция - Парагвай (0:1) асът на южноамериканците Мигел Алмирон бе изгонен от игра именно поради тази причина.
Последният мач на Англия от група ,,L“ на Мондиал 2026 е срещу Панама тази неделя от 00:00 часа българско време.
Same World Cup, one was sent off. The other didn’t even get a warning.
— Owuraku Ampofo (@_owurakuampofo) June 24, 2026
New rule says: “Any player who covers their mouth with a hand, arm or shirt during a confrontation with an opponent can now be punished with a red card.” pic.twitter.com/RGmRyMTtux