ФИФА иска промяна в правилото за изпълнение на дузпи след края на редовното време. 

От световната централа призовават да има само едно хвърляне на монета, което да даде право на спечелилия жребия да избира дали да изпълнява първи, а за загубилия – пред коя врата да се бие.

Хората на Джани Инфантино са провели разговори с Международния борд на футболните асоциации (IFAB), който отговаря за промяната на правилата.

Решението трябва да бъде взето до неделя (28 юни), когато започват 1/16-финалите на Световното първенство.

Досега преди изпълнение на дузпи се хвърляха две монети: едната определя кой отбор ще бие първия изстрел от бялата точка, а другата – на коя врата да се изпълняват дузпите.