Проучване, проведено от вестник „О’Глобо“, картографира произхода на 1248-те играчи, повикани за Мондиал 2026. Изследването показва, че футболистите, които ще участват на Световното първенство, са разпръснати в 453 различни клуба.

Лидер в класацията е Манчестър Сити, който ще има 19 играчи. Те са част от 12 различни национални отбори. По този начин "гражданите" подобриха рекорда си за всички времена.

Втори е Байерн с 18 представители, следван от Арсенал и ПСЖ – 16, Барселона е пети с 15. Извън Европа, Ал Хилал от Саудитска Арабия изпраща най-много играчи – 12, заемайки шестото място в общата класация.

Играчите на Ман Сити получили повиквателна:

Англия: Джеймс Трафорд, Джон Стоунс, Марк Гехи и Нико О'Райли.

Португалия: Матеус Нунес, Рубен Диас и Бернардо Силва.

Хърватия: Йошко Гвардиол и Матео Ковачич.

Холандия: Нейтън Аке и Тиджани Райндерс.

Испания: Родри.

Франция: Раян Шерки.

Белгия: Жереми Доку.

Алжир: Раян Айт-Нури.

Египет: Омар Мармуш.

Гана: Антоан Семеньо.

Узбекистан: Абдукодир Хусанов.

Норвегия: Ерлинг Холанд.