Проучване, проведено от вестник „О’Глобо“, картографира произхода на 1248-те играчи, повикани за Мондиал 2026. Изследването показва, че футболистите, които ще участват на Световното първенство, са разпръснати в 453 различни клуба.
Лидер в класацията е Манчестър Сити, който ще има 19 играчи. Те са част от 12 различни национални отбори. По този начин "гражданите" подобриха рекорда си за всички времена.
Втори е Байерн с 18 представители, следван от Арсенал и ПСЖ – 16, Барселона е пети с 15. Извън Европа, Ал Хилал от Саудитска Арабия изпраща най-много играчи – 12, заемайки шестото място в общата класация.
Играчите на Ман Сити получили повиквателна:
Англия: Джеймс Трафорд, Джон Стоунс, Марк Гехи и Нико О'Райли.
Португалия: Матеус Нунес, Рубен Диас и Бернардо Силва.
Хърватия: Йошко Гвардиол и Матео Ковачич.
Холандия: Нейтън Аке и Тиджани Райндерс.
Испания: Родри.
Франция: Раян Шерки.
Белгия: Жереми Доку.
Алжир: Раян Айт-Нури.
Египет: Омар Мармуш.
Гана: Антоан Семеньо.
Узбекистан: Абдукодир Хусанов.
Норвегия: Ерлинг Холанд.