Монреал Канейдиънс победи Бостън Бруинс с 2:0 и поведе с 1:0 успеха в четвъртфиналната плейофна серия в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Брайън Джионта вкара гол за Монреал след 2:45 минути игра в първата част, а малко преди края на мача добави още едно попадение за крайното 2:0.

Райън Милър спря 35 шайби за втория мач без допуснат гол в плейофи в кариерата си при победа на Бъфало с 1:0 над вицешампиона Филаделфия. Победното попадение реализира Патрик Калета, с което гостите взеха аванс на старта на серията.

Джо Павелски вкара гол след 14:44 минути игра в продълженията за победа на Сан Хосе над Лос Анджелис в първа плейофна среща от четвъртфиналите на Западната конференция. Той спечели мач номер 1 срещу отбора на Лос Анджелис, чиято последна победа в серия беше през 1993 година с Уейн Грецки.