Монреал Кънейдиънс изравни резултата в 1/2-финалната плейофна серия от Източната конференция на НХЛ срещу шампиона Питсбърг Пингуинс, след като спечели четвъртата среща с 3:2. Така резултатът вече е 2:2 победи, а петата среща е в понеделник срещу вторник в Питсбърг.

Две попадения за домакините паднаха в началото на третата третина, когато точни бяха Максим Лапиер и Брайън Гийонта. Томи Пият, който записа и една асистенция, откри резултата за Монреал с първия си гол в плейофите. Той се разписа след 2 минути и 34 секунди игра, но Макс Талбот и Крис Куниц обърнаха нещата в полза на Пингвините.

В друг плейофен мач, но от Западната конференция, Детройт Ред Уингс намали общия резултат срещу Сан Хосе Шаркс на 1:3 победи, след като в четвъртата среща разби своя съперник със 7:1.

"Червените криле" изиграха невероятна първа третина, след която поведоха с 5:0, което предреши крайния изход.

Йохан Францен се отличи с 4 гола и две асистенции за тима си, а Тод Бертуци добави един гол и четири завършващи подавания.

Валтери Филпула и Брайън Рафалски бяха другите голмайстори за домакините, докато Дани Клиъри вкара почетната шайба за "акулите". Следващият двубой от 1/2-финалната серия е в Сан Хосе в понеделник срещу вторник. /БЛИЦ

Питсбърг Пингуинс (4) – Монреал Кънейдиънс (8)

*12 май, сряда, в Питсбърг

Сан Хосе Шаркс (1) – Детройт Ред Уингс (5)
В серията: 3:1

29 април, четвъртък, в Сан Хосе
Сан Хосе - Детройт 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
2 май, събота, в Сан Хосе
Сан Хосе - Детройт 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
4 май, вторник, в Детройт
Детройт - Сан Хосе 3:4 (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)
6 май, четвъртък, в Детройт
Детройт - Сан Хосе 7:1 (5:0, 1:1, 1:0)
*8 май, събота, в Сан Хосе
*10 май, понеделник, в Детройт
*12 май, сряда, в Сан Хосе

Заб.: В скобите след името на отбора е посочена позицията му в крайното класиране на съответната конференция. Срещите се играят до четири победи от 7 мача. Двубоите отбелязани със * ще бъдат проведени при необходимост.