Монтана победи Вихрен с 2:0 в единствената си контрола от лагера в Сандански. За възпитаниците на Емил Велев това е трити успех в мачовете от зимната подготовка след 3:1 над Кариана (Ерден) и 3:1 срещу румънския Виторул. Последният в "А" група продължава да е без загуба в контролите, а последната проверка на тима е на 19 февруари - срещу Локомотив (Мездра).

На мача днес в Сандански привлеченият от Славия нападател Петър Атанасов откри резултата в 4-ата минута, реализирайки първото си попадение с екипа на Монтана.

На почивката Емил Велев направи доста промени, като от титулярите от първото полувреме на терена останаха само Боне, Петър Атанасов, Иван Коконов и Христофор Хубчев. В игра се появиха и двама тъмнокожи французи, дошли на проби - Жоел Томас и Франк Коре.

В 48-ата минута Иван Минчев след асистенция на Коре вкара за 2:0, а до края не падна нов гол.