Устремилият се към завръщане в елита Монтана постигна много трудна победа с 2:1 срещу Поморие в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Домакините взеха трите точки след обрат, а гостите завършиха мача с 9 човека заради червени картони на Борис Тютюков в 53-ата минута и на Александър Георгиев в 87-ата.

В началните минути Иван Коконов можеше да открие за Монтана, но вратарят на Поморие Димитър Тодоров показа чудесен рефлекс и изби. Малко по-късно Сергей Георгиев беше оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа, шутирайки над напречната греда. Поморие успя да поведе в 28-ата минута. След центриране на Любомир Божинов от корнер, Ахмед Ахмедов засече с глава за 0:1. В края на полувремето Коконов стреля опасно от фаул, но малко над напречната греда.

В 52-ата минута гостите от Поморие останаха с човек по-малко. Борис Тютюков получи втори жълт и съответно червен картон, след като настъпи Тони Тасев. По-малко от минута след това, морският тим получи втори удар. След изпълнението на фаула, топката стигна до Борислав Балджийски, който пусна към Сергей Георгиев. Последният от непосредствена близост засече в мрежата за 1:1.

Бедите на тима на Веселин Бранимиров обаче не свършиха дотук, след като Живко Хаджиев получи контузия и беше принудително заменен от Александър Георгиев. В 68-ата Иван Коконов осъществи пълен обрат с изключително красив гол, с удар извън наказателното поле и Монтана стигна до пълния обрат - 2:1.

В 88-ата минута Александър Георгиев фаулира Борислав Балджийски, за което получи директен червен картон и Поморие завърши с девет човека.

След успеха Монтана е четвърти с 40 точки, като диша във врата на Локомотив (София). Тимът на Ферарио Спасов е само на точка зад "железничарите", които днес от 17 часа приемат Черноморец (Балчик). Поморие е осми с 29 точки.