Елитният Монтана победи Спартак (Плевен) с 4:2 в контрола, която се игра в Плевен. Двубоят бе дебют за новия треньор на Спартак Ферарио Спасов. Атанас Илиев откри за Монтана в 15-ата минута, Петър Атанасов удвои в 36-ата. В средата на второто полувреме влезлият като резерва Иван Иванов направи резултата 3:0. Секунди по-късно Стефан Христов намали след техничен удар на 1:3. В 83-ата минута Бала вкара за 1:4. Домакините успяха да върнат втори гол отново чрез Стефан Христов от дузпа.

Спартак Плевен - Монтана 2:4
0:1 Атанас Илиев (15), 0:2 Петър Атанасов (36), 0:3 Иван Иванов (66), 1:3 Стефан Христов (68), 1:4 Бала (83), 2:4 Стефан Христов (87-дузпа)

Спартак (Плевен): Пантев, Велков, Н. Митов, Радев, Ст. Георгиев, Т. Тодоров, Иво Иванов, Ст. Вес. Христов, Вълов, Долпачиев, Димитров (Златев, Стефан Валентинов Христов, Славчев, Преслав Антонов, Кр. Иванов, В. Митов, Мицански)

Монтана: Ивайло Василев, Шоко, Иван Михов, Полюткин, Христос, Маркиньос, Георги Коруджиев, Фернандо, Атанас Илиев, Петър Атанасов, Васев (Христо Иванов, Раиф Мурадов, Генов, Дяков, Петков, Трифонов, Сергей Георгиев, Жереми, Иван Иванов, Бала).