Англичанинът Дан Уелдън спечели изключително драматично 95-ото издание на легендарното състезание “500-те мили на Индианаполис”, което отбеляза своята 100-годишнина.

Надпреварата от американските серии "Индикар" традиционно се провежда на овала “Индианаполис Мотор Спийдуей”, който е сред най-обичаните в света на моторните спортове.

Тази година състезанието бе изключително драматично, като дебютантът Джей Ар Хилдебранд бе на метри от победата. На последния завой преди финала при изпреварване на изостанал пилот обаче американецът загуби контрол и се заби в предпазната стена. Това позволи на втория Дан Уелдън, за когото това е първи старт за годината, да го изпревари, а Хилдебранд финишира втори.

За Уелдън това е втори успех в "500-те мили на Индианаполис". На трета позиция остана Греъм Рахал, син на Боби Рахал, който е победител в това състезание от 1986 година. /БЛИЦ