Българският пилот Владимир Арабаджиев зае второто място във втория старт в Бърно от Формула Мастърс. Пилотът на JD Motorsport остана на 7 секунди след победителя Александър Роси от ISR.

17-годишният американец нямаше конкуренция през цялото състезание и записа първата победа в кариерата си, докато Арабаджиев се възползва от отпадането заради счупено крило на своя съотборник Йозеф Крал. Трети остана друг съотборник на Владо – Сергей Афанасиев (Рус)

Въпреки второто си място Арабаджиев остана на трета позиция в генералното класиране на Формула Мастър с 24 точки, като вече е само на 5 за норвежеца Пал Верхауг, който не участва в днешния старт. Лидер с 38 точки е швейцарският пилот на Jenzer Motorsport Фабио Лаймер, който днес завърши на шесто място.

Следващите стартове от Формула Мастър са на 18 и 19 юли на британската писта “Брандс Хеч”./БЛИЦ