Колата на Ауди със стартов №2 и пилоти Марсел Фаслер, Андре Лотерер и Беноа Трелюе, които се сменяха, спечели 79-ото издание на едно от най-популярните състезание в моторните спортове - "24-те часа на Льо Ман".

Андре Лотерер пресече пръв финала на надпреварата пред колата на Пежо с №9, управлявана от Симон Пажно. Негови съотборници в състезанието бяха още Себастиен Бурде и Педро Лами. Колата им финишира само на 13,854 секунди след победителите, което е най-малката разлика между първия и втория в историята на състезанието.

Трети остана тимът на Пежо №8 с пилоти Стефан Саразен, Франк Монтани и Никола Минасян. Челната петица пък бе оформена от Пежо №7 с пилоти и Дейвидсън, Марк Жене и Александър Вурц) и отборът на Пежо Орека с пилоти Никола Лапиер, Лоик Дювал и Оливие Панис.

Успехът на Ауди е забележителен, тъй като германците записаха 10 победа в последните 12 години. /БЛИЦ