Южноафриканецът Брад Биндър спечели четвъртата си победа в Мото 3 за сезона. Той триумфира в Гран При на Великобритания на „Силвърстоун“ и увеличи на 86 точки аванса си в генералното класиране пред Хорхе Наваро, който катастрофира. Така южноафриканецът се доближи до спечелване на световната титал.

Биндър стартира от първа редица и през цялото състезание водеше битка във водещата група. Две обиколки преди края в позицията на лидер беше задминат от съотборника си в КТМ Бо Бендснайдер, но в последния тур успя да си върне първото място.

Тръгналият от полпозишън Франческо Баняя от Махиндра също задмина Бендснайдер и завърши на второ място – негов пети подиум от началото на сезона. Силно се представи 17-годишният Стефано Манци от Махиндра. Той участва с уайлд кард и стартира от 34-а позиция, но финишира четвърти.