Младата българска надежда Ангел Караньотов (КТМ) спечели Гран При на Европа - трети кръг от европейския шампионат по супермото в клас S3 и излезе на първо място във временното класиране. Състезанието се проведе на италианската писта "Латина", близо до Рим.

Българският пилот има общо 136 точки от трите проведени кръга, а това е първата му победа в шампионата на Стария континент. Разликата с основния му съперник за титлата - германецът Кевин Вьортеле (КТМ), е само три точки, като до края на шампионта остават още четири кръга. В отворения клас другият български представител Росен Тончев (КТМ) завърши десети и заема пета позиция във временното подреждане. Следващият старт от европейския шампионат по супермото е на 20 септември на пистата "Пас де ла Каса" в Андора.