Българските състезатели продължиха да доминират в Източноевропейския шампионат по мотокрос и след провеждането на третия кръг в Истанбул, където успяха да спечелят два златни медала, обичайното първо отборно място и още пет позиции на почетната стълбичка.

Първи в най-малкия клас 65 куб. см завърши Иван Петров, който изпревари Валентин Роглев в борбата за златния медал. В 85 куб. см победител за пореден път пък стана Янко Ташев, който успя да завърши пред Шевки Шефкиев и Майкъл Иванов.

Българските състезатели спечелиха и още две втори места, като в МХ1 Мартин Роглев спечели сребро, което направи и Николай Колев в МХ2. Вече по традиция българският тим печели и първото отборно място в кръг от Източноевропейския шампионат.

Това може и да не се случи в четвъртия кръг, който беше предвиден за края на тази седмица в Кишинев, Молдова, където обаче има протести и сблъсъци между опозиция и управляващи.