На трасето в гръцкия град Яница завърши 1-ия кръг на Европейския шампионат по мотокрос в класовете МХ 65 и МХ 85 кубика, както и първото издание на Балканския шампионат в различните класове за този сезон.

34-има пилоти от страната ни участваха в надпреварите, като при МХ 65сс Виктор Бориславов (КТМ)завърши на второто място в общото подреждане, след победителя в двата манша хърватина Матия Стрепин.

Отново представител на Хърватия се качи на първото място на подиума при МХ 85сс. Никола Хранич беше над всички по трасето в маншовете, а Николай Малинов (Кавазаки) се класира на 3-то място за кръга. Дебютантите Димитър Грозданов и Кристиян Иванов останаха съответно на 6 и 7-мо място в този клас.

В отборното класиране по държави от първия кръг на Балканското първенство по мотокрос победител е Гърция с 111 точки, България е на второ място с 109 точки, а румънските пилоти събраха 89 точки и останаха трети.