ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Мотопистата край Хасково домакинства на 5-ия кръг от Европейския и 4-ия кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос. Сили днес премериха 92-ма състезатели от България, Сърбия, Румъния, Гърция, Турция, Молдова и Хърватска. БЛИЦ TV ви предоставя кадри от надпреварите, които се проведоха при дъждовно време, което допълнително затрудни участниците. Именно заради калта бяха регистрирани над 30 инцидента със състезатели.

Сред пострадалите беше и 12-годишен участник. Момчил Иванов от Ловеч претърпя тежък удар в коляното си след падане. Детето загубило равновесие след скок с мотора си по калната писта. Първоначалното съмнение бе за счупен крак. По последна информация, по-скоро става въпрос за скъсани коленни връзки. След преглед в хасковската МБАЛ, Момчил е отведен от родителите си.

"Пожелавам ви да бъдете смели на калната писта, да няма инциденти и всеки от вас да си тръгне удовлетворен", каза при откриването на шампионата кметът на Хасково Георги Иванов.

Председателят на Организационния комитет за Gran Prix на България Румен Петков пожела да победи най-добрият. "Нека сме доволни от чудесното трасе, нека медицинските екипи да нямат работа. Мокър от дъжд се не бои. Дано на трасето мъжеството, силата и характера да тържествуват над всичко останало", допълни Петков.

В клас до 65 кубика спечели унгарецът Томазо Берцото, а българинът Димитър Петров остана трети. До 85 кубика победител е румънецът Робърт Томга, следван от Хакан Халим.

Заради дъжда и калното трасе, организаторите отмениха последните два манша в надпреварата.

В Източоевропейския шампионат Николай Йовчев спечели в клас MX1, а Майкъл Иванов е втори в клас MX2.