Екипажът на "Виваком Рали Тим" Димитър Илиев с навигатор Янаки Янакиев (Шкода Фабия S2000) спечелиха седмата си титла от националното първенство по автомобилизъм на рали, завършвайки втори в Рали Хеброс. Двамата бяха изпреварени единствено от екипажа на "Мегапорт" Пламен Стайков/Слав Ландов (Мицубиши Лансър Ево 9), които бяха най-бързи в 4 от общо шестте скоростни отсечки на пловдивския финал на шампионата. Те записаха общо време 39:09.0 минути, изпреварвайки Илиев/Янакиев с 23.3 секунди.

Трети в Рали Хеброс завърши тандемът на "Октан Тим" Игнат Исаев/Милен Илиев (Мицубиши Лансър Ево 9), който изостана с 22.2 секунди след екипажа на "Виваком Рали Тим". Преките съперници на шампионите - Крум Дончев/Петър Йорданов ("Глобул Рали Тим", Пежо 207 S2000), завършиха на четвърто място. Тази позиция обаче им донесе само 12 точки, така че в края на годината Димитър Илиев има 164 т., а Дончев - 155 т.

Първи в клас 5 и пети в общото подреждане е екипажът на БАМС Борис Григоров/Недялко Сивов (Ситроен С2 S1600). Те са на 1:57.1 минути зад победителя в последното рали за годината. Втори в клас 5 са Антон Титов/Венци Мирчев ("Октан Тим", Ситроен DS R3T). След точно 2772 дни отсъствие от първенствата по рали, местната звезда Николай Паунов ("Бета Рейсинг Тим", Мицубиши Лансър Ево 9) финишира шести и първи сред автомобилите, които са с изтекла хомологация.

Освен титлата в генералното класиране, която трябваше да се реши в Пловдив, класирането от Рали Хеброс трябваше да определи и новите първенци в клас 6. Миналогодишните победители в тази група - Тихомир Стратиев/Добрин Борисов ("Марина Моторспорт", Ситроен С2 R2 Макс) са седми в общото класиране на последния кръг от шампионата. Това им донесе 25 точки за годината, но екипажът на "Булкам Рейсинг Тим" - 16-годишният русенски ученик Михаил Симеонов и неговият навигатор Васил Георгиев (Опел Корса), взеха второто място и с общ сбор от 81:70.5 т. извоюваха първото си голямо отличие. Тази година Симеонов е вторият млад състезател, който печели титла в дебютния си сезон, побеждавайки в своя клас, а преди него в планинския шампионат Григор Григоров (БАМС, Мицубиши Лансър Ево 9), който е 17-годишен, триумфира в общото класиране на обединената група А и N.

За Григоров това бе първото рали в кариерата му, която започна на 21 април тази година и в Пловдив той финишира пети с време от 41:06.1 минути. Най-бърз измежду всички автомобили в клас 9 са сливналиите Дилян Станков/Младен Карчев ("Булсим", Ситроен Саксо), а в клас 8 победата е за пловдивчаните Георги Гераджиев-младши/Георги Гаджев ("Булгартабак", Форд Фиеста ST).