Екипажът на "Виваком Рали Тим" Димитър Илиев/Янаки Янакиев (Шкода Фабия S2000) записа третата си победа в четири кръга на националното първенство по автомобилизъм на рали, завършвайки на първото място в Рали Хеброс. Състезанието, което се проведе в подножието на Средна гора, продължава традицията на пловдивския старт, който тази година отбелязва своята 40-годишнина.

След 84.34 състезателни километра лидерите в първенството от старта насам изпревариха Петър Гьошев/Димитър Спасов ("Престиж Рали Тим", Пежо 207 S2000) с 13 сек и с 24.6 сек бяха по-бързи от шампионите за миналата година Крум Дончев/Петър Йорданов ("Глобул Рали Тим", Пежо 207 S2000).

В състезанието Митко и Янаки спечелиха 4 специални етапа, три победи в скоростните отсечки записаха състезателите на "Престиж" Пепи Гьошев и Митко Спасов, а Крум Дончев и Пепи Йорданов бяха най-бързи в една отсечка. Четвърти е екипажът на "М-Тел Рали Тим" Ясен Попов и Даниел Попов (Мицубиши Лансър Ево 9), които обаче на два пъти днес се оказваха в критична ситуация, след като се завъртяха в четвъртата и петия специални етапи.

Състезанието завърши с интересна битка между бързо прогресиращите новобранци в шампионата - руснакът Антон Титов ("Октан рейсинг", Ситроен Саксо) и каращият за шуменския клуб "Стари столици" Христо Атанасов. Той успя да стопи в последните две отсечки 6,6 сек и на финала изпревари Титов със 7.3. Интересен двубой се завърза между ветерана в клас N8 Емил Денев ("Ви и Ж тим", Рено Клио Спорт) и каращият едва за трети сезон Георги Маринов ("ТМ Моторспорт", Пежо 206 RC).

До предпоследното изпитание младият Маринов имаше шанс да изпревари съперника си в генералното класиране, но значително по-големият опит на Денев му осигуриха петата позиция и 10 точки за шампионата. Според неофициалното класиране за шампионата Димитър Илиев/Янаки Янакиев вече имат 128 т., следвани от Петър Гьошев/Димитър Спасов - 104, Крум Дончев/Петър Йорданов - 68, и баща и син Попови - 36 и др.