Екипажът на Дончев Спорт Крум Дончев и Петър Йорданов (Пежо 207 S2000) ще стартират утре като лидери в Рали Сърбия, което е трети кръг от шампионата на България и първо състезание от купата на ФИА за Източна Европа за 2010 г. Националният шампион за миналата година спечели пет от осемте специални етапа за първия ден и завърши с аванс от 47.6 секунди пред състезателите на Престиж Рали Тим Петър Гьошев/Димитър Спасов (Мицубиши Лансър Ево 9).

Две от победите в днешната надпревара са на името на Гьошев, една срещу екипажа на М-Тел Рали Тим Ясен Попов/Дани Попов (Мицубиши Лансър Ево 9). Трети след изминаването на 134.39 състезателни километра е тандемът на Виваком Рали Тим Димитър Илиев/Янаки Янакиев (Шкода Фабия S2000), който изостава от водачите с 1:17 секунди. Дончев напредна в класирането с последователните си първи места в четири етапа, като в последният - "Ластра 3" (10.60 км), спечелиха баща и син Попови.

Като се има предвид, че в днешните осем етапа (един бе отменен заради падналият град колкото лешници), характеристиките на пътя даваха известно предимство на конвенционалните Мицубиши-та, а утре са три отсечки със спънати трасета, където "супери"-те вървят много силно, шансовете Дончев да вземе четвъртата си победа в Сърбия изглеждат много големи.

В състезанието обаче има двама лидери - световният вицешампион Мико Хирвонен (Финландия, Форд Фокус RS WRC) и 25-годишният Душан Боркович (Мицубиши Лансър Ево 9). Двамата не участват в класирането, защото единият само прави подготовката си за световното Рали България, а Боркович се състезава единствено за сръбското първенство.

Състезанието утре се пренася край Белград, като последователно трасетата "Кошутняк" (8.37 км), "Лисович" (12.01) и "Авала" (7.66) се карат три пъти. Вторият ден на Рали Сърбия е диаметрално различен от днешния и заради това, че асфалтът в двата крайградски етапа е добър и здраво дължи автомобилите на пътя. Първата отсечка за деня е "Кошутняк 1", която стартира в 9:19 часа местно време. Краят на надпреварата е в 18:03 часа. Осем от първите десет екипаж, каквато винаги е била традицията в това състезание, са на българи.