Пилотът на Дукати в кралския клас на световния шампионат по мотоциклетизъм Андреа Довициозо записа най-доброто време в първата свободна тренировка за Гран При на Аржентина, втори кръг за сезона в MotoGP. Италианецът записа своя резултат в самия край на сесията, като преди това изглеждаше, че Марк Маркес ще задържи първото място.

Пилотите на Ямаха Хорхе Лоренсо и Валентино Роси не успяха да се задържат в челото по време на тренировката. Те изпробваха няколко варианта за комбинация между предна и задна гума. И двамата бяха извън първите десет през голяма част от сесията. На финала Хорхе остана на 12-ото място, а Роси все пак успя да запише добра обиколка и даде шесто време.

Марк Маркес остана втори на 0.094 десети изоставане от Довициозо, а третата позиция зае Йони Ернандес от Aspar Team MotoGP с мотор Дукати, на 0.343 стотни зад лидера.

Програмата в кралския клас продължава днес с втората свободна тренировка на трасето в Аржентина от 20:05 часа българско време.