Бруно Магаляеш спечели първата си победа в Intercontinental Rally Challenge (IRC), след като постигна драматичен успех пред собствена публика в Рали Азореш.

Състезателят на Пежо Спорт Португал спечели първия етап, но загуби лидерската позиция в 15-ата отсечка заради проблем със скоростната кутия.

Драмата настъпи в последните два етапа. В предпоследната отсечка Юхо Ханинен отстъпи първата си позиция. Стартиралият като лидер в последната отсечща Ян Копечки катастрофира 4 км преди финала и донесе победата на Магаляеш.

Лидер в генералното класиране за сезона е Ханинен с 48 точки, на 9 точки след него е съотборникът му в Шкода Копечки. Магаляеш е 3-и с 30 точки. Следващото състезание също в Португалия, от 5 до 7 август ще се проведе Рали Мадейра./БЛИЦ