Две точки в класирането при частните пилоти в Световния пистов шампионат за туристически автомобили (WTCC) успя да спечели състезателят на "Петрол GT Рейсинг" Георги Танев (БМВ 320si). Българинът завърши на седмо място в първото състезание при частните пилоти в Мароко, а във второто отпадна в един от многото инциденти веднага след старта.

В първата надпревара по улиците на Маракеш Танев стартира 23-и в общото подреждане, опази се от всички опасни ситуации по тясното трасе, опасано с бетонни стени и с няколко успешни атаки си проби път до 19-ото място в генералното класиране и седмата позиция сред частните пилоти.

Във втората надпревара, след няколко удара в първата обиколка, в която участваха поне шестима пилоти, Георги беше избутан към предпазната стена на излизане от един от завоите и след инцидента прекрати участието си в надпреварата.

"Много трудни състезания, с много инциденти и страхотна жега", заяви след двата старта в Мароко Танев.

"Температурата на асфалта и за двете състезания надхвърляше 50 градуса, което направи запазването на гумите доста трудна задача. Разликите сред частните пилоти бяха доста малки, но просто нямах късмет да си пробия път по-напред, иначе резултатите можеха да са доста по-добри. Имах доста проблеми с колата, но все пак съм доволен, че участвах тук, тъй като натрупах много ценен опит", добави още пред "аuto-motor-und-sport" Георги Танев.

С двете точки в Мароко той вече има 12 в актива и заема осмото място в класирането при частните пилоти след първите три състезателни уикенда за сезон 2009.

Две победи по улиците на Маракеш спечелиха пилотите на "Шевролет" Роб Хъф и Никола Ларини. /БЛИЦ