Испанецът Исан Гевара спечели титлата в клас Мото 3 на Световния шампионат по мотоциклетизъм, след като триумфира в Гран при на Австралия.

Гевара, състезател на Гас Гас, беше най-бърз на пистата във Филип Айлънд с време 37:38,762 минути, с което записа шестата си победа и 11-о класиране на подиума в 18 старта през кампанията.

Така на 18 години и 110 дни той стана петият най-млад шампион в класа и донесе първа титла в историята на екипа на Гас Гас.

Втори на 345 хилядни от секундата финишира Дениз Йонджю (Турция), а трети се нареди друг испанец Серхио Гарсия също с "Гас Гас" с изоставане от 460 хилядни от секундата.

С успеха днес Гевара си гарантира първото място в крайното класиране две кръга преди края на сезона с 290 точки. Той вече има непреодолима преднина пред сънародника си Гарсия, който се изкачи на второто място с 225. Трети с 223 точки е италианецът Денис Фоджа с Хонда, който остана девети в австралийското състезание.