Хорхе Мартин от тима на Pramac Racing Ducati записа историческа първа победа в клас Moto GP на световния шампионат по мотициклетизъм. Испанецът финишира първи в Гран при на Щирия, а състезанието бе спряно временно заради запалил се мотоциклет още в третата обиколка след падане на Дани Педроса на изхода на завой №3. Неговият мотор бе ударен от Лоренцо Савадори и се запали, което предизвика пауза за около 30 минути.

Мартин завърши на 1.548 секунди пред световния шампион Жоан Мир и донесе първи успех за тима си в дебютния сезон в Moto GP.

Лидерът в генералното класиране Фабио Куартараро с Monster Energy Yamaha завърши на третото място. Той има 172 точки, а втори е Йоан Зарко със 132 след шестото си място в Австрия. Трети е Жоан Мир със 121 точки.

След инцидента в началото на надпреварата Дани Педроса се измъкна невредим, а Лоренцо Савадори получи разрешение от медицинските служители край трасето за завръщане.