Пилотът на Хонда Кейси Стоунър спечели Гран При на Франция на пистата "Льо Ман". Състезанието бе четвърто от календара в световния шампионат по мотоциклетизъм (Moto GP) през 2011 г.

За австралиеца това бе втора победа от началото на сезона.

Втори на подиума във Франция се качи Андреа Довициозо с другата заводска Хонда, след като спечели битката с Валентино Роси (Дукати). Спорът за второто място бе до последния метър от състезанието. Доктора остана трети, следван от Хорхе Лоренсо (Ямаха), Марко Симончели (Хонда), Бен Спийс (Ямаха), Ники Хейдън (Дукати), Хироши Аояма (Хонда), Ектор Барбера и Карл Абрахам с Дукати в рамките на Топ 10.

В генералното класиране Хорхе Лоренцо е първи със 78 точки, пред Кейси Стоунър с 66, Дани Педроса с 61, Андреа Довициозо с 50, Валентино Роси с 47, Ники Хейдън с 39 и други. /БЛИЦ