Кейси Стоунър записа трета поредна победа в кралския клас по мотоциклетизъм (MotoGP). Пилотът на Хонда стъпи на върха в Гран При на Индианаполис, 12 кръг от първенството. Втори остана неговият съотборник Дани Педроса, като по този начин Хонда записа двоен успех в надпреварата. Стоунър финишира с 4,828 секунди аванс пред съотборника си Педроса. Това беше седмата победа на Кейси през тази година и общо 30-а в неговата кариера.

Потеглилият от първа редица Бен Спийс завъртя кошмарна първа обиколка и се срина до деветата позиция. Състезателят на Ямаха бързо обаче изпревари Колин Едуардс, Алваро Баутиста и Ники Хейдън и стигна до шестото място. После изпревари Андреа Довициозо и Марко Симончели, а накрая и съотборникът му Хорхе Лоренсо. В крайна сметка Спийс се изкачи до третото място. Довициозо стигна до петото място, а Алваро Баутиста гарантира шеста позиция за Сузуки.

Лидер в генералното класиране е Кейси Стоунър (Хонда) с 243 точки, втори е Хорхе Лоренсо (Ямаха) 199 точки, трети Андреа Довициозо (Хонда) 174 и други. Следващият старт е за Гран При на Сан Марино на 4 септември./БЛИЦ