Люис Хамилтън ще стартира Гран При на Азербайджан от бокса, след като Мерцедес монтира нов двигател на болида му преди състезанието във Формула 1.

Седемкратният световен шампион се класира седми в събота, но ФИА потвърди, че Хамилтън е сменил петия си двигател за сезона, надхвърляйки позволените четири.

"Мерцедес" също са направили промени в окачването на болида на британеца и той ще потегли в бокса заедно с Естебан Окон от Алпин, който също е с нов двигател.

Наказание на Хамилтън от решетката повишава надеждите за титлата на Ландо Норис, който вместо 17-и ще тръгне от 15-а място. Пилотът на Макларън беше елиминиран от първата част на квалификацията в събота.

Той ще се възползва и от наказанието на Пиер Гасли, който беше дисквалифициран от квалификациите, тъй като беше установено, че нарушава техническите правила на ФИА.

Норис изостава от трикратния световен шампион Макс Ферстапен с 62 точки в класирането при пилотите.

Шарл Льоклер с Ферари ще потегли първи днес в Баку, а нидерландецът е шести в стартовата решетка.