Хорхе Лоренсо спечели Гран При на Франция, което е трети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм (Moto GP). На пистата "Льо Ман" испанската звезда на Ямаха спря хронометрите на 44,29.114 минути, оставяйки на малко над 5 секунди след себе си съотборника си Валентино Роси. Доктора вчера спечели полпозишън, но не успя да задържи Хорхе зад себе си в първата фаза от надпреварата.

Трети в надпреварата във Франция завърши Андреа Довициозо (Хонда), който се пребори за позицията в последната обиколка след битка с Ники Хейдън (Дукати) и Дани Педроса (Хонда). Двамата заеха съответно четвърта и пета позиция, а зад тях се наредиха Марко Меландри (Хонда), Ранди де Пуние (Хонда), Ектор Барбера (Дукати), Алейкс Еспаргаро (Дукати) и Марко Симончели (Хонда) в рамките на Топ 10. Кейси Стоунър с Дукати отоново не успя да завърши и загуби ценни точки за шампионата.

За Хорхе Лоренсо това е втори пореден триумф за този сезон, след като преди две седмици спечели състезанието на пистата "Херес". /БЛИЦ