Българският пилот във Формула 2 Пламен Кралев направи много силно второ състезание на пистата "Спа" в Белгия. Родният ас стартира 22-и, осъществи три зрелищни изпреварвания и финишира на 16-ото място.

Десет обиколки преди края Кралев изпревари и Джулиън Теобалд за 15-а позиция, но германецът го удари отзад на завоя "Ла Сурс". Българинът обаче успя да се върне в състезанието и завърши на 18-о място.

"Много съм доволен, защото настройките ми бяха чудесни и давах много конкурентни времена. Радвам се, че направих няколко изпреварвания и съжалявам, че ме удариха отзад, поради което не успях да завърша по-напред", коментира българинът след финала.

Състезанието днес се проведе на сухо време за разлика от вчера, когато през цялото време пистата бе мокра, а Кралев не успя да финишира.

Следващите стартове от сезона във Формула 2 са на 2 и 3 юли - на пистата "Нюрбургринг" в Германия.