ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен спечели последното състезание за сезона за Гран при на Абу Даби.

На пистата "Яс Марина" нидерландецът премина пръв финалната права, а след него финишира Серхио Перес, следван от Шарл Льоклер и Джордж Ръсел.

Перес обаче бе наказан с 5 секунди заради удар с Ландо Норис и така се озова четвърти в крайното класиране.

Третото място на Джордж Ръсел и деветата позиция на Хамилтън позволиха на Мерцедес да завърши пред Ферари при конструкторите, а Карлос Сайнс с Ферари не успя да пробие в топ 10. Мерцедес завърши с 409 точки, а Ферари с 406.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Верстапен завърши сезона с 19 победи от 22 състезания, като пропусна да се качи само на един подиум, което не е постигано от друг досега.

Предишното върхово постижение - 15 отново бе негово, като с 13 са Михаел Шумахер и Себастиан Фетел.

Пилотът на Ред Бул стана шампион за трети пореден сезон и изпревари Себастиан Фетел по брой победи във Формула 1 с 54. Нидерландецът е далеч за Михаел Шумахер (91) и Люис Хамилтън (103) в класацията.