Крум Дончев спечели Мабанол Рали Твърдица 2011. Надпреварата бе седми, последен кръг от българския рали шампионат този сезон, в който предсрочно триумфира Димитър Илиев.

Седмото издание на Рали Твърдица започна вчера със суперспециален етап в подбалканския град, в който най-бърз бе Крум Дончев. През днешния ден, при стартирането на надпреварата, валеше силен дъжд, а състезателите имаха за задача да изминат 3 скоростни отсечки по два пъти.

При първото преминаване екипажът Крум Дончев/Петър Йорданов (Пежо 207 S2000) спечели две отсечки. Следобед, подобрявайки резултатите си от сутринта, прибави още три етапни победи към актива си, т.е. спечели шест от общо седемте скоростни пробега, включени в програмата на състезанието. В резултат, Крум Дончев и навигаторът му Петър Йорданов приключиха надпреварата в Твърдица на първо място за втора поредна година, след като финишираха първи и през 2010-а, оставяйки след себе си Димитър Илиев/Янаки Янакиев.

След Крум Дончев завърши Тихомир Стратиев (Ситроен С2 R 2). Третото място на почетната стълбичка зае местният пилот Георги Гвоздейков (Ситроен С2 S 1600), който подлуди публиката в родния си град и заслужи бурните овации с престижното класиране. Пилотът на "Евроком Рали Тим" се завърна в състезанието, провело се на негова територия, след като дълъг период беше извън автомобилния спорт. Гвоздейков с навигатор Петър Сивов изостанаха с 39.7 секунди от Стратиев. Единствената дама в надпреварата Екатерина Стратиева завърши шеста.