Николай Куманов (Хонда) завърши девети в четвъртия кръг от световния шампионат по мотокрос в клас МХ3 - Гран При България 2010.

Състезанието се проведе на мотополигона в Троян. Българският пилот отбеляза първото си участие в световния шампионат този сезон, като записа две десети места в отделните маншове, съобщиха от федерацията.

Петър Петров (Хонда), от който също се очакваше класиране в десетката, се контузи в първи манш след сблъсък с аржентинкия пилот Дарио Арко (Ямаха) и беше откаран в болница. Травмата не му попречи да стартира и във втория, където завърши девети, изпреварвайки Куманов. В крайното класиране обаче младата българска надежда остана на 14-о място, само с 12-те точки от втория манш. Николай Йовчев зае 11-ата позиция в подреждането за кръга. /БЛИЦ