Яри-Мати Латвала спечели най-голямата победа в кариерата си във WRC, след като не позволи на пилотите на Ситроен да триумфират в домашното му Рали Финландия.

Латвала остана единствената надежда на Форд в състезанието, след като съотборникът му Мико Хирвонен катастрофира вчера сутринта. Втори и трети финишираха състезателите на Ситроен Себастиан Ожие и Себастиан Льоб.

Завърналата се специално за 60-ото издание на Рали Финландия легенда Юха Канкунен финишира осми, въпреки че бе извън състезанията през последните 8 години.

Преди участието си Канкунен си пожела да завърши в класирането преди своя сънародник Кими Райконен и успя да го постигне, след като шампионът на Формула 1 за 2007 г. финишира 25-и.

Лидерът в IRC (Intercontinental Rally Challenge) Юхо Ханинен се завърна за това състезание във WRC и завърши девети в генералното класиране. Това пък му донесе победата в клас S2000./БЛИЦ