Лидерът в генералното класиране на Мото GP Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing) спечели спринтовото състезание за Гран При на Австралия.

Мартин, който по-рано ликува и в квалификацията, завърши начело след 13-те обиколки в спринта за 19:13,301 минути, след като води от началото до края.

Той събра 404 точки на върха в подреждането, увеличавайки аванса си пред шампиона от последните два сезона Франческо Баная (Ducati Lenovo Team), който има 388 точки в актива си. Италианецът днес завърши четвърти – на 6,879 секунди зад Мартин.

Шесткратният световен първенец Марк Маркес (Gresini Racing MotoGP) завърши на второ място в днешната надпревара, на 1,520 секунди от победителя, а на подиума се качи и Енеа Бастианини (Ducati Lenovo Team), заел третото място с изоставане от 4,368 секунди.

Основното състезание в Австралия, включващо 27 обиколки, предстои в неделя от 6:00 часа българско време.