Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен официално потвърди, че се завръща на легендарната Северна дъга на Нюрбургринг този месец. Пилотът на Ред Бул ще се включи в шампионата NLS, като част от подготовката си за едно от най-престижните състезания за издръжливост в света – „24 часа на Нюрбургринг“, което е през май.
Нидерландецът ще стартира в квалификационните състезания, като целта е да натрупа максимален опит на трасето с GT автомобил. По-рано през март Верстапен и съотборниците му Жул Гунон и Дани Хункадея успяха да спечелят втория кръг от сериите, но по-късно бяха дисквалифицирани заради използването на по-голям брой гуми от разрешения.
По време на състезателния уикенд на 18-19 април Макс ще си партнира с Лукас Ауер. Завръщането му на „Зеления ад“ предизвиква огромен интерес, тъй като Верстапен не крие страстта си към този тип надпревари извън Формула 1.