Испанецът Марк Маркес спечели Гран при на Япония в клас Моtо2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Маркес със "Зутер" финишира първи за време 42:56.171 минути. Втори остана сънародника му Пол Еспаргаро с "Калекс" с 42:56.586, а трети е друг представител на Испания - Естеве Рабат също с "Калекс" - 43:05.755. В генералното класиране Маркес увеличи аванса си в челото, като вече има 283 точки, 53 повече от втория Еспаргаро. Трети е Андреа Яноне от Италия със 178 точки.

В клас Moto3 победител в Гран при на Япония стана британецът Дани Кент с КТМ, който финишира първи за 40:02.775 минути. Втори остана Маверик Виналес (Испания) с Хонда (40:03.035), а трети е Алесандро Тонучи (Италия) с Хонда - 40:05.127. В генералното класиране начело е Сандро Кортезе (Германия) с КТМ с 255 точки, следван от Виналес (199), Луис Салом (Испания) "Салекс" (194) и други.