Двукратният световен шампион и лидер в класирането на Moto GP – Марк Маркес спечели Гран при на САЩ, трети кръг от календара на световния шампионат по мотоциклетизъм. Това бе четвърти пореден успех за испанския пилот на Хонда от четири участия на пистата в Остин.

Хорхе Лоренсо от тима на Ямаха финишира втори, въпреки че падна още по време на загряващата обиколка. Андреа Яноне с Дукати също се качи на почетната стълбичка, след като завърши трети.

Една от звездите на Мото GP Валентино Роси с Ямаха приключи надпреварата още в третата обиколка, когато загуби контрол върху мотора и падна. Така Доктора спря серията си от 24 състезания, в които финишираше неизменно сред първите петима пилоти.

След успеха си Маркес увеличи преднината си в генералното класиране пред Хорхе Лоренсо на 21 точки. Валентино Роси е трета позиция с изоставане от лидера на 33 точки. Следващият кръг е за Гран при на Испания и ще се проведе на 24 април.