Изключителен тактически ход позволи на Марк Маркес да спечели Гран При на Германия в Мото GP на „Заксенринг“. Сутринта над пистата валя дъжд и кратък порой се изля половин час преди старта.

Мократа писта доведе до много грешки и Маркес, който стартира от полпозишън в един момент състезателят на Хонда се оказа 10-и. След това обаче трасето започна да изсъхва и пилотите започнаха да влизат в бокса за смяна.

Повечето предпочетоха да заложат на гуми Интермедия. Маркес обаче рискува и заложи на сухи гуми. Така той успя да се промъкне до второ позиция, а само Джак Милър, победителят от състезанието в Аспен беше преди него.

Испанецът успя да изпревари австралийски си съперник и в крайна сметка финишира с близо 10 секунди аванс пред Кал Кръчлоу. Трето място зае Андреа Довициозо.

Валентино Роси завърши осми, а миналогодишният шампион Хорхе Лоренсо остана 15-и и вече изостава на 48 точки от Маркес в генералното класиране за сезона.