Испанецът Марк Маркес с Хонда спечели драматично състезанието за Гран при на Сан Марино в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм, записвайки четвърта победа за сезона. Лидерът в генералното класиране Валентино Роси с Ямаха завърши пети, а испанският му съотборник Хорхе Лоренсо не стигна до финала.

Променливите условия на писта "Марко Симончели" принудиха повечето пилоти да влязат на два пъти в гаражите на своите отбори. В крайна сметка Маркес спечели 23-а победа в кариерата си в Кралския клас.

Маркес спечели с време 48:23.819 минути, а на второто място завърши британският пилот на Ямаха - Брадли Смит, който изостана със 7.288 секунди. Трети беше неговият сънародник Скот Рединг с Хонда.

С петото си място италианецът Валентино Роси увеличи преднината си на върха в генералното класиране пред Лоренсо до 23 точки.