Мартин Чой стана национален шампион по мотоциклетизъм в клас SST 1000 и по този начин грабна първата си титла за 2011 година. На пистата край Плевен асът на Prima Build Racing Team беше безапелационен и спечели третата си победа от три участия през сезона в първенството на България.

Мотоциклетният ни ас пропусна едно от четирите състезания заради кръг от европейския шампионат "Алпе Адрия", където е водач в генералното класиране само два старта преди края. Мартин изпревари с половин минута втория – Били Илиев (Рейсинг Тийм Плевен). Трети е другият пилот на Prima Build Racing Team – Михаил Иванов, също с БМВ.

Чой беше №1 през целия уикенд. В събота беше най-бърз и в двете квалификации.

Както е известно, в края на месеца в Риека (Хърватия) са последните две състезания от "Алпе Адрия". През септември в Белград пък е финалният кръг на Източноевропейския шампионат, където Мартин също е с отлични шансове за титлата.