Испанският пилот Хорхе Мартин (Дукати-Прамак) спечели и основното състезание в Мото GP за Гран При на Сан Марино, след като вчера триумфира и в спринта на пистата „Марко Симончели“ в Мизано. 24-годишният мадридчанин, наричан Мартинатора, финишира с време 41:33,421 минути.

Втори завърши италианецът Марко Бедзеки (Мууни Райсинг), изостанал на 1,350 секунди. Трети остана Франческо Баная (Дукати Леново), 0 на 3,812 секунди.

В генералното класиране за сезона продължава да води Франческо Баная с 283 точки, но Хорхе Мартин намали изоставането си и вече е с 247, а Марко Бедзеки е трети с 218 точки. Следващият кръг от сезона в MotoGP ще бъде Гран при на Индия между 22 и 24 септември.

Испанецът Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) триумфира в Moto 2. Той завърши с аванс от 6,305 секунди пред Селестино Виети (Fantic Racing), а трети остана Алонсо Лопес (CAG SpeedUp) – на още 0,989 секунди от победителя.

Акоста е категоричен лидер в класирането за сезона с 211 точки и 34 пред италианеца Тони Арболино (Elf Marc VDS Racing Team).

Колумбийският пилот Давид Алонсо (GASGAS Aspar Team) спечели третата си победа за сезона в клас Moto 3. Той спечели с 0,036 секунди аванс пред испанеца Хауме Масия (Leopard Racing). Трети остана турският състезател Дениз Йонджу (Red Bull KTM Ajo), който изостана на 0,237 секунди.

Лидер в класирането за сезона остава Даниел Олгадо (Red Bull KTM Tech3), който днес не успя да влезе в топ 10. Той е със 161 точки и четири пред Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Масия е трети със 149 точки, следван от Йонджу със 144, Алонсо със 130 и други.